MIRAD PU zdolal v dráme Chemes 3:2 a bude hrať o titul!

Volejbalisti VK MIRAD PU Prešov postúpili do finále extraligy. V dramatickom treťom zápase semifinálovej série vyhrali dnes Šarišania vo východniarskom derby nad Chemesom Spišská Nová Ves 3:2 a v celej sérii vyhrali 3:0. Do finále postúpil Prešov tretíkrát (2005, 2010), v roku 2005 získal titul.

Prešov viedol 2:0 a zdalo sa, že má cestu do bojov o zlato vydlaždenú. Chemesáci sa však nevzdali, vyrovnali na 2:2 v závere dokonca mali aj mečbal. Dramatický tajbrejk však napokon ukončil esom kapitán Martin Sopko, Prešov vyhral piaty set 17:15 a zahrá si o zlato s víťazom série Spartak VKP Komárno – VK Prievidza (Komárno vedie 2:1).

V druhom zápase o 5.-8. miesto vyhral Svidník v Trenčíne 3:2 a bude hrať o konečné 5. miesto. Trenčín si zahrá o 7. priečku.

Extraliga mužov, play off:

semifinále (3. zápas):
VK MIRAD PU Prešov – ŠK Chemes Spišská Nová Ves 3:2 (23, 19, -19, -12, 15)
konečný stav série 3:0, Prešov postúpil do finále
131 min, rozhodovali: Daruľa a Porvazník.
Prešov: Feňo 2, M. Sopko st. 19, Macko 10, Lux 17, Drobňák 4, Červeň 8, libero T. Lampart (Faron 1, Hudák 2, Závacký 0, Rajduga 3, Digaňa 0). Tréner: Ľ. Šalata.
Chemes: Krnič 4, Jakubov 18, Bališin 12, Mlynarčík 20, Javorčík 7, Kašper 5, libero Boldy (J. Hriňák 0, Leškanič 0). Tréner: R. Vlkolinský.

Ľuboslav Šalata, tréner Prešova: „Dnes sa potvrdilo, že posledný krok býva najťažší. V prvom sete sme neustále doťahovali náskok dobre hrajúceho súpera, ktorý si vybudoval až 5 bodový náskok 12:7. Do koncovky sa nám ho podarilo zmazať a rutinou sme ju uhrali. Druhý set bol úplne v našej réžii, kde sme si udržiavali niekoľkobodové vedenie a pohodlne sme set dotiahli do víťazného konca. V treťom sete sme napriek neustálemu vedeniu o 1-2 body dovolili ľahostajnejším prístupom súperovi vrátiť sa do zápasu. Nepoddajní a bojovní hráči SNV vycítili šancu, pritlačili na podaní a nakláňali vývoj setu, ale i zápasu na svoju stranu. Vo štvrtom sete pokračovali v odvážnom výkone, my sme naopak mali veľké problémy na prihrávke a následne v útoku, čo vyvrcholilo pasážou z 7:8 na 8:18, ktorú si už hostia ukontrolovali. Piaty set bol v znamení obratov v skóre, kde rozhodovali pevné nervy v koncovke. SNV sa dopracovala k jednému mečbalu, ktorý nevyužila a o stretnutí rozhodol opäť kvalitný servis Martina Sopka.“

Richard Vlkolinský, tréner Chemesu: „Gratulujem Prešovu k postupu do finále a prajem im veľa šťastia.“