Edymax extraliga mužov pokračovala v sobotu (22.12.2018), v predvianočnom čase, poslednými tromi zápasmi 16. kola., ktoré boli zároveň poslednými súbojmi kalendárneho roka 2018. Naši muži privítali na domácej palubovke odhodlané družstvo VK KDS Šport Košice. Východniarske derby malo svoj tradičný náboj a opäť sa rozhodovalo až v tajbrejku. Naši volejbalisti oplatili Košičanom prehru zo záveru októbra, z neutrálnej pôdy Humenného rovnakou kartou a tentokrát vyhrali výsledkom 3:2 (25:15, 25:21, 18:25, 15:25, 15:11).

Priebeh hry
Ak sme chceli pomýšľať na prvú štvorku po základnej časti, potrebovali sme šláger kola vyhrať. Dôležitý zápas sme začali dobre. V prvom sete naši hráči od úvodnej lopty viedli a koncentrovaný výkon pretavili do zisku setu v pomere 25:15.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie hostia a viedli už o 4 body. Oddychový čas a striedanie nášho domáceho trénera Erika Digaňu, ktorý poslal na ihrisko skúseného Michala Rajdugu, sa vyplatilo. Košice náskok neudržali a naše kvalitné bloky i pevnejšie nervy v závere setu rozhodli v prospech 2- setového vedenia.

Nebolo by to derby, ak by išlo o hladké víťazstvo. Prvá komplikácia prišla v treťom sete, v postavení so servisom Košičana Miroslava Jakubova. Šnúra bodov hosťom pridala na hernom entuziazme a našim hráčom snaha o ukončenie zápasu doslova zväzovala ruky. Set pre Košice získal kvalitným útokom na 17:25, smečiar Patrik Lamanec.

Nepoučili sme sa z priebehu tretieho setu. Aj v nasledujúcom vývoji stretnutia nám veľký problém opäť narobil servis hostí. Niekoľkobodové manko sa veľmi ťažko doťahovalo s tak kvalitným súperom, akým Košice nepochybne sú. Kapitán Martin Sopko st. burcoval spoluhráčov na ihrisku, ale Košičania si vydobyli tajbrejk. Vzhľadom na 8 bodovú stratu dal tréner Digaňa v závere setu šancu hráčom z lavičky. Do hry vstúpil Matej Faron, Kamil Pavlinský aj Boris Velička.

Lotéria skráteného piateho setu bola od úvodu pod taktovkou našich volejbalistov. Vynikal najmä kapitán Martin Sopko st., ktorý v ňom predviedol 7 ukážkových smečov a ako najproduktívnejší hráč celkovo uhral za zápas 22 bodov (3 esá, 1 blok). Hráčom stretnutia sa stal nahrávač Juraj Jurko.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Dnes bol zápas dobre začatý, dobre skončený. Žiaľbohu stredná pasáž nebola z nášho pohľadu dobrá. Košice nás zatlačili servisom a my sme sa potrápili v strede. Bolo vidieť fyzickú únavu. Čaká nás potrebné fyzické dobitie bateriek. Dnes telo štrajkovalo, srdce hralo.“

Richard Vlkolínsky, tréner VK KDS Šport Košice: „Prešov mal evidentne rozohratý zápas na 3 body. Som rád, že sme ho vyrovnali. V tajbrejku bol už Prešov evidentne lepší.“

MVP: Juraj Jurko (Prešov)
Počet divákov: 298 divákov
Čas trvania zápasu: 121 minút
Rozhodovali: Peter Höger, Igor Porvazník

Detaily zápasu a podrobnú štatistiku nájdete TU (klik).

Po 16. kole súťaže je naše mužstvo na 5. mieste tabuľky. Na štvrtý Svidník strácame 2 body, ale vyrovnaný (po 10) je ukazovateľ počtu víťazstiev. Aktuálnu tabuľku základnej časti nájdete TU (klik).

Edymax extraliga mužov pokračuje aj v novom roku 2019. V sobotu (12.1.2019) v 17. kole vycestujeme na odvetu k mládežníkom do Trenčína. Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, alebo cez mobilnú aplikáciu TVcom, kde bude prenos streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme v sobotu (19.1.2019) o 18:00 hod. Na ihrisku Športovej haly Spojenej školy privítame na odvetu mužstvo VK Spartak UJS Komárno.  Srdečne pozývame fandiť.