Korzár 14.01.2014

Prešov má v pohári nôž na krku

Volejbalisti Prešova privítajú v odvete na domácej pôde súperov spod Zobora. Nitra je vo výhode, doma jasne zvíťazila, Prešov sa však postupu nevzdáva.
PREŠOV. Slovenský pohár vo volejbale má tento týždeň na programe odvetné stretnutia prvého kola. V športovej hale Prešovskej univerzity privíta vo štvrtok o 18. hodine celok VK Mirad PU Prešov ambicióznu Nitru.

Tá je vo výhode, v domácom stretnutí zvíťazila 3:0. Ak chce Prešov postúpiť, musí ju zdolať rovnakým výsledkom, alebo 3:1 a potom zvládnuť zlatý set. V opačnom prípade postupujú ďalej hostia.

„Je to otvorené. Momentálne je Nitra bližšie k postupu, ale myslím, že to doma zvládneme a zabojujeme o víťazstvo,“ hovorí tréner Prešovčanov Ľuboslav Šalata.

Jeho ambíciou je zvrátiť nepriaznivý výsledok a zahrať si vo finálovej štvorke Slovenského pohára.

Vrátil sa aj k prvému pohárovému zápasu na pôde súpera, ktorý jeho zverenci nezvládli: „Prvé dva sety sme prehrali v koncovkách. Hlavne v prvom sete sme dovolili hrať Nitre to, čo vie a domáci si čoraz viac trúfali.“

Hoci v úvode Prešovčania viedli 16:12, nezvládli nasledujúcu pasáž a set skončil 20:25 v ich neprospech.

„Pustili sme Nitru do hry a potom boli ťažko zastaviteľní. Nehrali sme dobre, hlavne na podaní,“ priznal kormidelník Prešova.

Chuť si budú chcieť prešovskí volejbalisti spraviť v odvete. Následne ich v sobotu čaká extraligový šláger v Humennom.