Kadeti získali v Poľsku na Medzinárodných hrách športovej mládeže bronzové medaily

V dňoch 14. až 16.septembra sa naši kadeti zúčastnili Medzinárodných hier športovej mládeže partnerských miest v poľskom Nowom Saczi. Okrem domáceho tímu sa vo vzájomných zápasoch stretli s družstvami Polaniec a Stará Ľubovňa. Hralo sa na dva vyhrané sety do dosiahnutia 25-tich bodov a tajbrejk do 15-tich, systémom každý s každým.

Hneď prvý zápas proti tímu Polaniec sa nevyvíjal práve ideálne. Chalani do zápasu nastúpili nekoncentrovane a spravili veľa nevynútených chýb. V druhom sete sa hra zlepšila. Začali pracovať v obrane v poli a na príjme. Počas celého tajbrejku si držali trojbodový náskok, no záver setu nezvládli a opäť prišli nevynútené chyby, ktoré ich stáli víťazstvo. Výsledok prvého zápasu Polaniec vs. Prešov 2:1 (21, -20, 14).

Nasledoval zápas proti Starej Ľubovni, ktorý napriek jednoznačnému výsledku, mohol byť z našej strany zahraný omnoho lepšie. Naplno sa prejavil fakt, že išlo o prvý turnaj po prázdninách. Výsledok zápasu Stará Ľubovňa vs. Prešov 0:2 (20,27).

Tretí zápas proti domácemu tímu Nowy Sacz bol neuveriteľne vyrovnaný. Chlapci so súperom držali krok až do okamihu niekoľkých dobrých poľských servisov,  s ktorými si nedokázali poradiť pri prihrávke. Zvyšok setu už domáci držali náskok a nepustili nás do lepšej rozohrávky. Výsledok zápasu Nowy Sacz – Prešov 2:0 (20,18).

Konečné umiestnenie turnaja:
1. Nowy Sacz
2. Polaniec
3. VK MIRAD PU Prešov
4. Stará Ľubovňa

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Chlapci si mali možnosť vyskúšať natrénované veci z prípravy a práve v týchto zápasoch zistili, že musia na sebe ešte veľmi veľa pracovať. Vo volejbale nie je možné uspokojiť sa s niečím, čo už vedia. Povedali sme si, ktoré veci boli v poriadku a naopak, kde robia najviac chýb. Musia zaťať zuby a tréningom ich zlepšiť. S výsledkom na tomto turnaji nie som spokojný. Hráči mali na viac.“

Nominovaní na turnaj: Jerguš Demčák, Tibor Jackanin, Šimon Šefčík, Boris Velička, Adam Kalina, Tomáš Kuchar, Peter Falat, Lukáš Brilla, Juraj Brilla.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #miradarmy #vkmiradpuprešov #volejbalvpresove