Po “pohárovej” pauze pokračovala nadstavba Edymax extraligy mužov elitnej skupiny 1.-4. zápasmi 4. kola. Naši hráči privítali na domácej palubovke kvalitný tím VK Prievidza. Bilancia tejto sezóny 2:2, sľubovala napínavý volejbal. Favorit súťaže mal počas súbojov o cennú trofej neplánovanú prestávku, ktorú sme mu „dopriali“ vyradením vo štvrťfinále. Kohúti tentokrát pricestovali do metropoly Šariša s enormnou chuťou po víťazstve a dokázali to aj na ihrisku. Po výhre 0:3 (16:25, 18:25, 28:30) si odviezli plný bodový zisk.

Priebeh hry
Od úvodnej lopty mali navrch hostia. V prvom sete sa naši hráči dostali najbližšie k súperovi na rozdiel jedného bodu za stavu 7:8. Nasledovali šnúry bodov na konte hostí a s ním aj prvé striedania. Na ihrisko sa dostal mladý nahrávač Alex Timko aj smečiar Šimon Gula. Priepastné manko už naši volejbalisti nedohnali a set ukončila chyba na útoku univerzála Michala Rajdugu.

V druhom sete sa naši hráči prvýkrát v zápase dostali do jemného náznaku vedenia za stavu 7:5 i 9:7. Vyrovnaná hra trvala ešte do polovice setu, ale následné pokazené smeče opäť nahrali hosťom. Do koncovky sa išlo opäť s mankom a skúsení hráči Prievidze nenechali nič na náhodu. Set ukončil prudký útok z ruky hosťujúceho smečiara Jakuba Ihnáta.

Otvorenej hry sa prešovskí fanúšikovia dočkali až v treťom dejstve. Zlepšený útok našich volejbalistov priniesol ovocie v podobe vedenia 10:5. Oddychové časy trénerov prospeli hosťom a hra sa vyrovnala na 12:12. Skóre ako na hojdačke vydržalo až do záveru setu. Hostia sa nenechali vyviesť z koncentrácie a na víťazstvo po napínavej koncovke 28:30 premenili štvrtý mečbal po zablokovaní útoku Martina Sopka. V základnej zostave nám v sobotňajšom duely chýbal zranený legionár Jaroslav Bogdanovič. Hráčom stretnutia sa stal smečiar hostí, Jakub Ihnát. Najviac bodujúcim hráčom zápasu bol náš kapitán Martin Sopko st. (18 bodov).

Po 4. kole nadstavbovej časti súťaže máme bilanciu 12-10, 36 bodov a dve kolá pred koncom nadstavby je jasné, že do vyraďovacích bodov pôjdeme zo štvrtého miesta. Prievidza si víťazstvom poistila prvú priečku. Na druhom mieste sú Košice a tretia priečka bude patriť Nitre. Prehľadnú tabuľku nájdete TU (klik).

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Dnes bola Prievidza vo všetkom lepšia. Lepšie bránila, lepšie útočila, nekazila a to stačilo. My sme dnes toho veľa neodútočili. Mrzí ma to.“

Richard Nemec, VK Prievidza: „Pre nás cenné víťazstvo po kondičnej a zápasovej pauze. Nehrali sme v pohári, takže sme zo zápasového cyklu trocha vyšli. Prešov mal dobrú koncovku tretieho setu. Gratulujem mojím chalanom, že to dnes zvládli.“

MVP: Jakub Ihnát (Prievidza)
Počet divákov:  261 divákov
Rozhodovali: Juraj Mokrý, Peter Malík

Detaily zápasu a podrobnú štatistiku nájdete TU (klik).

Edymax extraliga mužov pokračuje budúci víkend v sobotu (2.3.2019) 5. kolom a derby proti tímu VKP Bystrina SPU Nitra.Držať palce môžete pri obrazovkách internetovej televízie www.TVcom.cz, alebo cez mobilnú aplikáciu TVcom, kde bude prenos streamovaný. O výsledku vás budeme informovať prostredníctvom webu a sociálnych sietí.

Pri najbližšom domácom zápase sa vidíme v sobotu (9.3.2019). V záverečnom, 6 kole sa môžete tešiť na ďalšie napínavé volejbalové divadlo. Na ihrisku športovej haly privítame premožiteľov z napínavého finále o Slovenský pohár, mužstvo VK KDS Šport Košice. Srdečne pozývame fandiť.