V 5. kole Edymax extraligy mužov hostili naši hráči na palubovke Spojenej školy obhajcu titulu a víťaza Slovenského pohára z Prievidze. Favorizovaný hostia toho na ihrisku veľa nepredviedli a podľahli hladko 3:0 (25:17, 25:20, 26:24). Kapitán Martin Sopko sa zaskvel 23 bodmi.

Do zápasu vstúpili lepšie naši hráči. Viedli v priebehu celého setu a hosťom nepomohlo ani striedanie a nástup jediného legionára v tíme Ukrajinca Pliasetského. Prievidžania výrazne strácali na pokazených servisoch. Hneď úvodný setbal premenil z krkolomného útoku Bogdanovič na 25:17.

V druhom sete sa priebeh opakoval. Hru si vyskúšal aj striedajúci smečiar vo farbách Miradu, Šimon Gula. Set rozdielom 25:20 ukončil razantný smeč, ktorý z blokov hostí skončil v aute.

Otvorenej hry sa diváci dočkali až v treťom dejstve. Zlepšené podanie hráčov VK Prievidza sa odzrkadlilo na vyrovnanejšej partii. “Kohúti“ dokonca viedli 18:15 a 22:20. Mali aj setbal za stavu 24:23. Naši hráči sa však nenechali vyviesť z koncentrácie a nedovolili hosťom uhrať ani set. Celkové víťazstvo, cenný skalp a zisk 3 bodov potvrdil ukážkovým útokom najviac bodujúci hráč na ihrisku, Martin Sopko.

Erik Digaňa, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Dnes to bol majster, obhajca titulu a ťažký zápas. Napriek možno jednoznačnému výsledku to vôbec nebolo jednoduché. Prievidza mala asi slabší deň, ale tým nechcem dehonestovať výkon chlapcov. Dodržali taktické pokyny, pridali srdce, bojovnosť a výsledok sa dostavil. V Prešove to budú mať všetci súperi ťažké.“

Richard Nemec, tréner VK Prievidza: „Gratulujem Prešovu, hlavne pánovi Sopkovi, ktorý nás porazil. Dal tímu Prievidza dobrú príučku, ako sa má chovať líder družstva.“

V tejto fáze súťaže muži vybojovali zatiaľ 11 bodov a sú na 2. mieste tabuľky. Týmto víťazstvom zosadili Prievidzu z čela súťaže, na ktorý sa s 12-timi bodmi dostala Nitra.

Najlepší hráč zápasu (MVP): Martin Sopko (Prešov)
Počet divákov: 256
Čas trvania zápasu: 83 minút
Rozhodovali: Peter Höger, Igor Porvazník

Detaily zápasu a podrobnú štatistiku nájdete TU (klik).

Už o pár dní sa vidíme pri domácom zápase. V sobotu (20.10.2018) o 17:00 hod. budeme hostiť ďalšieho extraligového súpera, tentokrát družstvo MVK Zvolen. Srdečne pozývame fandiť.