Domáca prehra 1:3 so Svidníkom mrzí, ale nič nie je stratené

V sobotu pokračovala extraligová séria o bronzové medaily na našom ihrisku Športovej haly Spojenej školy.  Po vyrovnaní vo Svidníku sa fanúšikovia oboch táborov tešili na pekný a napínavý volejbal. Očakávania sa naplnili, o pútavé momenty nebola núdza, ale víťazný potlesk si napokon užili hostia. Svidník bohužiaľ vyhral tretí zápas 1:3 (24:26, 27:25, 26:28, 22:25) a je len krok od zisku medaily. Séria na 3 víťazné nápasy pokračuje v stredu (11.4.) o 17:00 hod. v Mestskej športovej hale vo Svidníku.

Úvod zápasu vyšiel lepšie našim hráčom. Do polovice setu viedli už o 6 bodov a zdalo sa, že v 3. zápase série to bude mať rýchly priebeh. Opak bol pravdou. Hostia zmobilizovali svoju útočnú silu a vyrovnali. V  koncovke mali taktiež pevnejšie nervy a po pokazenom útoku Vlada Katonu vyhrávali 24:26.

Vyrovnaná partia sa rozohrala aj v druhom sete. V koncovke vzal na seba zodpovednosť náš kapitán Martin Sopko st. a po ďalšom predĺženom sete na 27:25 bodoval na bloku aj útoku.

Do tretieho setu vstúpili hostia s náskokom 6-tich bodov, ale pri podaní nášho blokára Michala Červeňa oň aj postupne prišli. Ďalšia hra na nervy divákov mala dohru pri skóre 26:28, keď hostí do vedenia 2:1 poslal poľský smečiar Lukasz Ciupa vo svidníckych farbách.

V ďalšom priebehu sa len potvrdzovalo, že rozhodujúca je kvalita podania. Naši muži veľmi chceli potiahnuť zápas do tajbrejku, ale dnes nemali nárok. Po tesnom ese Svidničana Lukasza Pietrzaka získali štvrtý set rozdielom 22:25 a celý zápas 1:3. Skvelú formu opäť potvrdil náš kapitán Martin Sopko st., ktorý prispel štedrými 31 bodmi.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU Prešov: „Fanúšikovia dnes vytvorili skvelú atmosféru pre oba celky. Rozhodli drobné chyby. Bol to kvalitný zápas, ale Svidník bol dnes v koncovke a na servise odvážnejší.“

Peter Tholt, tréner TJ Slávia Svidník: „Gratulujem chalanom k víťazstvu, bolo zaslúžené, ale je to len druhý krok. Musíme sa sústrediť na ďalší zápas.“

Fotoreport zo zápasu od Ladislava Lukáča TU.

Štatistika zápasu TU.

Najlepší hráč zápasu: Martin Sopko st. (Prešov)
Počet divákov: 406
Rozhodovali: Peter Malík, Pavol Andrejčák, Ivan Hudák, Peter Dunčko

Séria o bronz pokračuje 4. zápasom v Mestskej športovej hale vo Svidníku v stredu (11.4.2018) o 17:00 hod.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku a Instagrame. NOVINKOU  je náš oficiálny YOUTUBE kanál! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy