Doma s Komárnom úspešne

V 5. kole nadstavbovej časti volejbalovej Extra ligy mužov si tréner aj naši hráči boli vedomí svojej zodpovednosti pred zápasom s VK Spartak UJS Komárno. Išlo najmä o fakt, že prehra by znamenala zostup v tabuľke, no nič také sa nekonalo. Obavy boli síce oprávnene a súper dlho odolával, ale koncovky vyšli našim chlapcom lepšie. Konečný stav 3:0, potešil pred turnajom o Slovenský pohár trénera aj všetkých domácich fanúšikov.

Začiatok zápasu dával poznať, že sa môžeme tešiť na dobrý volejbal. Od stavu 8:8 sme mali výrazne navrch. Na podaní s kapitánom Martinom Sopkom sme body zbierali z obrany aj z útoku, až do stavu 13:9. Po technickom oddychovom čase Komárna sa nám získaný náskok nepodarilo udržať. Súper opäť vyrovnal a s maximálne dvojbodovým rozdielom sa hralo až do stavu 22:22. Prvý set si v závere Komárno prehralo samo nepodarenými servismi, ktoré znamenali darované dva body. Medzi nimi na úspech stačila skvelá rozohrávka aj útok Juraja Drobňáka.

V 2. sete to bolo opäť veľmi vyrovnané. Videli sme pekné výmeny a hráči využívali všetok priestor, ktorý ponúka naša palubovka. Neraz sa preskakovali reklamné bannery. Za stavu 20:20 nám súper zo servisu opäť daroval bod a po našom peknom útoku a nasledujúcom ese, ktoré vytasil Drobňák bolo už 23:20. Technický oddychový čas Komárna pomohol k zníženiu na 23:22, ale na tomto čísle sa aj zastavil. Do dvoch útokov sa oprel Marcel Lux a na ukazovateli svietilo 25:22.

Zápas pokračoval 3. setom, v ktorom sa Komárno nechcelo zmieriť s ľahkou prehrou. Väčšinu setu dokonca vyhrávalo o tri aj o štyri body. Za nepriaznivého stavu 15:19 zložil pekný útok zo siete Michal Červeň. Po ňom sme súperovi nastavili nepriestrelné bloky a do útoku zavelil Sopko – úspešne 18:19. Po technickom oddychovom čase najvýraznejší hráč v útoku Komárna Srb Uglješa Ilić zvýšil na 18:20. Záver zápasu vybičoval emócie na oboch stranách a diskutovalo sa aj o verdiktoch rozhodcov. Útok Ľuboša Macka a naše dvoj i trojbloky na sieti priniesli vyrovnanie stavu na 21:21. Hra ako na hojdačke pokračovala až do stavu 25:25. Servis Komárna vtedy skončil v aute a víťazný smeč 27:25 položil Lux.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU PREŠOV: „Dnes sme brali len víťazstvo, ale rodilo sa veľmi ťažko. Komárno od začiatku tlačilo podaním, s ktorým sme mali miestami problémy. V každom sete sme zabrali v koncovkách kvalitným podaním a blokom. Ťažký zápas, ale sme radi za víťazstvo, pretože sa potrebujeme dostať do pohody pred turnajom (pozn. Slovenský pohár 2017).“

Miroslav Palgut, tréner VK Spartak UJS Komárno: „Je to pre nás kruté, prehrali sme 3:0 hoci to bol z našej strany solídny výkon. Prešov bol ale stále trpezlivejší v koncovkách a uhrali si 3 víťazné sety. Škoda toho prvého setu, tam sme sa akoby ešte dostávali do tempa po ceste. Tie ďalšie dva boli z našej strany dobré. Bohužiaľ, Prešov nám nedovolil vyhrať ani jeden set.“

Viac informácií o zápase aj z aktuálneho diania v klube nájdete na našom Facebooku.

Najbližší domáci zápas sa bude v Športovej hale PU hrať už tento štvrtok (02.02.2017) o 18:00 hod.  Zmeriame si v ňom sily s aktuálnym lídrom súťaže – VKP Bystrina SPU Nitra. Srdečne vás pozývame na napínavý súboj prvých dvoch mužstiev tabuľky. Prešov do toho!