Do klubovej vitríny pribudol BRONZ! V poslednom zápase s Košicami sa rozhodlo v tajbrejku VIDEO

V dráme o extraligové tretie miesto sme spoznali víťaza až po náročných piatich zápasoch.  Séria plná východniarskych emócií priniesla pekné volejbalové momenty a ukázala silu domáceho prostredia. Rozhodujúci piaty zápas série, ktorý sa hral v našej Športovej hale PU, vyzeral spočiatku na rýchly proces v náš prospech. Opak bol však pravdou. Nakoniec to bola dráma až dokonca. Vedenie 2:0 síce Košičania vyrovnali, ale v koncovke už nestačili s dychom. Do klubovej vítriny pribudol po výhre 3:2 (25:17, 25:18, 22:25, 20:25, 15:12) prvý bronz.

Keďže išlo o rozhodujúci zápas, ani jeden zo súperov nechcel urobiť chybu. Prvý set sa začal opatrne. Pri podaní Ľuboša Macka prišiel náš prvý náskok na 8:4. Ten následne pri dôraznom útoku aj obrane narastal. Set sme napokon, aj napriek snahe hostí znížiť, získali po neúspešných smečoch Košičanov v pomere 25:17.

V druhom sete sa hrala vyrovnaná partia do stavu 13:13. Prudké smeče triafali aj nepríjemne do tela. Ak to neišlo silou, tak to hráči skúšali aj peknými technickými útokmi zo siete. V druhej polovici setu sme opäť viedli. Svoje body sme ťažili z úspešných blokov a prudkých smečov. Druhý set sme vyhrali po útoku Marcela Luxa rozdielom 25:18.

K zisku posledného setu nás hnala plná športová hala. Atmosféra bola priam elektrizujúca a gradovala keď sme v treťom sete viedli už 16:13. Na podanie hostí však prišiel Labik a po chvíli bolo 16:19. Košičania sa každou dobrou loptou dostávali do tempa. Naša riskantná a rozpačitá hra sa odzrkadlila v chybných podaniach. Zodpovednosť za výsledok zväzovala ruky. Keď sa smeč zo siete Ľubošovi Mackovi kĺzal po páske siete hala nedýchala. Na stranu súpera však neprešla. Košice ziskom setu 22:25 znížili na 2:1.

Vybojovaný set nalial hosťom do žíl potrebný adrenalín. Domáci sa nechceli vzdať vidiny zisku cenného kovu. Kvalitné podanie v polovici setu pomohlo hosťom k náskoku. Štvorbodové manko proti súperovi, akým sú Košice je naozaj dosť. A stačilo. Set ukončila chyba nahrávky na strane domácich s výsledkom 20:25.

Pred tajbrejkom tréneri nešetrili cennými radami do rozhodujúceho záveru. Mužstvá si strany ihriska vymenili za najtesnejšieho možného rozdielu 8:7, keď bol zablokovaný najúspešnejší Košický smečiar Lamanec. Ten mal však proti sebe ťažký kaliber v podaní Prešovčana Martina Sopka st. Svoje kvality v tomto zápase potvrdil ako najviac bodujúci hráč. Domáci využili hneď prvý ponúknutý mečbal, ktorý vznikol z neúspešného bloku hostí. Po ňom, za stavu 15:12 už nasledovala eufória, radosť a dlhý-predlhý sanding ovations. Medailami dekoroval hráčov VK MIRAD PU Prešov Ing. František Lipták, člen dozornej rady Slovenskej volejbalovej federácie.

Jaroslav Vlk, tréner VK MIRAD PU PREŠOV: “My sme túžili sezónu ukončiť víťazne. Mali sme to dobre rozbehnuté. Viedli sme 2:0 a 16:13 v treťom sete, ale pri Labikovom podaní sme Košice postavili na nohy. Začala dráma vo vynikajúcej atmosfére. Plná hala, výborný volejbal. V piatom sete sme si vytvorili náskok 10:7, ktorý sme si dokázali do koncovky udržať.”

Richard Vlkolinský, tréner VK KDS Šport Košice: „Prešov potvrdil zápas v domácom prostredí. Gratulujem k tretiemu miestu.“