VK Prievidza : VK Mirad PU Prešov 0:3 (-29, -21, -28)

VK Prievidza – VK Mirad PU Prešov  0:3 (-29, -21, -28)
Zápas trval: 92 minút, rozhodovali: Daruľa, Malík, 600 divákov.
Prievidza: Szczerbaniuk 5, Strugar 3, A. Patúc 7, Grant 2, Sequeira 7, Sorokinš 13, libero Mattson (Javorčík 10, Jančura 0, Šimko 9). Tréner: R. Kašša.
Prešov: Halaj 1, M. Sopko st. 14, Macko 8, Lux 18, Hudák 10, Červeň 12, libero T. Lampart (Mikovčík 0). Tréner: J. Vlk.

Už od začiatku prvého setu si hostia z Prešova vybudovali 3-4 náskok ktorý si udržiavali až do stavu 17:17 kedy Prievidza vyrovnala. V úplnom závere  si Prešov opäť vybudoval 3 bodový náskok a tým prvé 3 setbaly no ani z nich nevyužil. Set vyústil až do dramatickej koncovky, kde Prešov využil až 5 setbal a vyhral 31:29. Druhý set bol vyrovnaný od začiatku, ale len do stavu 10:10. Od tohto stavu hostia urobili 8 bodovú šnúru a set bez ťažkostí doviedli do úspešného konca. Tretí set bol najvyrovnanejší v celom svojom priebehu. Družstvá sa ťahali bod po bode až do jeho úplného záveru kde mali viac šťastia opäť hostia, ktorý sa tak tešili z víťazstva 3:0.

Roman Kašša, tréner Prievidze: „Najväčší rozdiel bol v zohranosti a využití príležitostí súpera. My sme nedokázali zložiť dôležité bodové lopty a ukončiť set.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „My sme prišli do Prievidze zvíťaziť. Súpera sme si boli pozrieť včera v Košiciach a vedeli sme, čo hrá, aká je ich slabina a na to sme sa pripravovali. Naši chlapci boli správne motivovaní, dostali o deň voľna naviac. Boli sme dominantnejší v obrane na sieti a hlavne to “srdiečko“ bolo väčšie.“