Béčko ml. žiakov v 4-kovom volejbale prekvapilo favorita zo Svidníka

V nedeľu (25. novembra 2018) pokračovala súťažná sezóna Oblasti Východ pod záštitou SVF kategórií mladších žiakov v 4-kovom volejbale.  Organizátor rozdelil východoslovenské družstvá do dvoch skupín. V prvej sa nachádzajú obe prešovské družstvá, teda výber A, aj výber B, proti ktorým súťaží s áčkovým a béčkovým výberom favorit zo Svidníka. V druhej skupine si rovnakým princípom merajú sily po 2 družstvá zo Starej Ľubovne a Popradu.

Pod vedením trénera Tomáša Mačičku odohrali mladší žiaci v nedeľu turnajovým princípom ďalšie 3 kolá vo Svidníku. Opäť sa stretli chalani, ktorí sa už dobre poznajú, aby predviedli, kto sa ako zlepšil. Zápasy prebiehali podľa papierového predpokladu. Prešovské béčko podľahlo svidníckemu áčku a prešovské áčko vyhralo nad svidníckym béčkom. Nasledovalo meranie síl oboch béčkových výberov, kde chlapci z Prešova predviedli kvalitný a tímový výkon. Odhodlane bojovali pri každej lopte. Aj keď do polovice zápasu prehrávali, tak napokon sa im podarilo prvý set zvrátiť. V druhom sete si pomaly budovali náskok, no v závere sa im nepodarilo ustáť tlak súpera a set tesne prehrali. Tajbrejk už mali od začiatku pod kontrolou. Chlapcom patrí veľké uznanie. Aj keď boli spočiatku rozčarovaní po prehre setu, tak dokázali udržať koncentráciu a poradiť si v tajbrejku bez zbytočného zaváhania.

Vo veľmi podobnom duchu sa mal niesť aj zápas áčkových výberov z oboch východoslovenských miest. Žiaľ, naši žiaci nastúpili na ihrisko ustráchane a tak dopadol aj celý zápas. Nedokázali sa dostať do hry a súpera zatlačiť alebo prekvapiť svojimi schopnosťami. Posledný zápas turnaja sa začal zaujímavo pri vedení prešovského béčka 10:3 proti svidníckemu áčku, ale prekvapenie sa nakoniec nekonalo. Chlapci dovolili favoritovi rozohrať sa natoľko, že nakoniec podľahli 2:0.

Svidník B – Prešov B 1:2 (-21,24,-9)

Hodnotenie trénera Tomáša Mačičku: „Hráči rastú od turnaja k turnaju. Niekde sa ukážu zmeny viditeľné, niektoré treba hľadať ostražitejšie. Béčko ma prekvapilo svojim výkonom proti Svidníku B, kedy im naozaj nebolo čo vytknúť. Hrali krásny volejbal, na ktorý sa dobre pozeralo, sršala z hry energia, radosť a snaha zvíťaziť. Ak budú takto pokračovať, tak budú rovnocenným súperom chlapcom z nášho áčka. Naopak s výkonu áčkového družstva dnes nie som spokojný. U chlapcom vidím potenciál a mrzí ma, že ho nevedia naplno herne využiť. V týchto zápasoch hrali až príliš zakríknuto a bez odvahy.“

Nominácia na zápasy 4.-6. kola:
Prešov A: Marcinko, Anderko, Figura, Orečný, Horanič.
Prešov B: Zibrín, Pijaček, Kozák, Goliáš, Kandera.

Priebežná tabuľka kategórie ml. žiakov v 4-kovom volejbale (aktualizované 26.11.2018 – www.volleynet.sk):

ROZPIS NASLEDUJÚCICH ZÁPASOV Prešovčanov v kategórií mladších žiakov v 4-kovom volejbale:
7. kolo: 9.12.2018 Prešov A – Svidník B, Prešov B – Svidník A
8. kolo: 9.12.2018 Svidník B – Svidník A, Prešov A – Prešov B
9. kolo: 9.12.2018 Svidník A – Prešov A, Prešov B – Svidník B
10. kolo: 20.1.2019 Svidník B – Prešov A, Svidník A – Prešov B
11. kolo: 20.1.2019 Prešov B – Prešov A, Svidník A – Svidník B
12. kolo: 20.1.2019 Svidník B – Prešov B, Prešov A – Svidník A

Vždy čerstvé informácie z diania v klube VK MIRAD PU Prešov nájdete na Facebooku, Instagrame a YouTube! Odoberajte, zdieľajte, lajkujte, komentujte, máme to radi. 🙂 ĎAKUJEME! #vkmiradpupresov #miradfamily #fandimepresovu #miradarmy