4. zápas semifinále: 1:3, do finále ide Prievidza

Obrovská škoda. Len takto sa dá nazvať dobre rozohraný duel v Prievidzi, ktorý sa nám nakoniec nepodarilo vyhrať. Veľmi sme chceli, ale nestačilo to. Výsledok zápasu 3:1. Konečný stav semifinálovej play off série 3:1. Tretie víťazstvo si na svoje konto pripísala a do finále postupuje prvýkrát vo svojej klubovej histórii VK Prievidza. O titul sa pobije s lídrom extraligy a obhajcom VK Bystrina SPU Nitra.

Extraliga – 4. zápas semifinále:
VK Prievidza – VK MIRAD PU Prešov 3:1 (-23, 18, 26, 25)
Zápas trval: 117 minút, rozhodovali: Vaško, Mokrý
/na zápasy 3:1, do finále postúpila Prievidza/
Prievidza: Strugar 3, A. Patúc 12, Szczerbaniuk 10, Sequeira 24, Sorokinš 5, Grant 5, libero Mattson (Javorčík 8, Jančura 2, Šimko 2). Tréner: R. Nemec.
Prešov: Halaj 1, Drobňák 12, Macko 13, M. Sopko st. 23, Hudák 21, Červeň 4, libero T. Lampart (Mikovčík 1). Tréner: J. Vlk.

Úvod zápasu bol pre nás priaznivý. Aj napriek vyrovnanému priebehu hry prvého setu, sme v koncovke zabojovali a urobili prvý krok na ceste za vyrovnaním série v najtesnejšom pomere 23:25.

Nasledoval druhý set, v ktorom sme pykali za niekoľko vlastných chýb na servise, kým súperovi vyšlo všetko, do čoho sa pustil. Pekné útoky predviedol náš Michal Hudák, ale na rozbehnutých domácich sme v tomto sete nemali nárok. Výrazný náskok sme v závere len korigovali na výsledných 25:18.

V treťom sete sme sa dostali do hry a vyzeralo to na jednoznačný bod v náš prospech. Ešte v závere setu sme mali 5-bodový náskok 17:22.  Prievidžania sa nevzdali. S podávajúcim Javorčíkom v priebehu krátkeho času vyrovnali na 23:23, odvrátili jeden setbal a napokon vyhrali dôležitý set 28:26.

Do štvrtého setu sme išli s výrazne pošramoteným sebavedomím a domáci cítili svoju šancu na úspech. Výrazne sa oň staral portugalský ťahúň Valdir Sequeira, keď pridal bod na 7:2. Celý tento set sme ťahali za kratší koniec, ale aj napriek tomu sme veľmi chceli ešte zabojovať. Odvrátili sme tri mečbaly a vyrovnali na 24:24. Na zvrat to však už nestačilo, zápas ukončil Javorčík, Prievidza vyhrala 27:25, celý duel 3:1.

Richard Nemec, tréner Prievidze: „Dôležitý je postup. Nebolo to jednoduché. Veľké uznanie súperovi, veď vo štvrtom sete sme vysoko viedli, ale oni sa nevzdávali a videli sme dramatický záver. Ďakujem mojim hráčom a divákom za fantastickú atmosféru, ktorú dnes vytvorili.“

Jaroslav Vlk, tréner Prešova: „My sme sem prišli vyhrať, ale hlavne pri plachtách súpera sme si nedali pozor. Mrzí tretí set, mali sme veľký náskok a potom sme pri podaní troch domácich nevedeli prihrať. Tam sme stratili náskok. Vo štvrtom sme zas my dotiahli náskok Prievidze, ale chýbalo kúsok šťastia. Nemáme sa za čo hanbiť, bol to nádherný zápas.“

Momentálne prevláda v tíme sklamanie. Po prehrách to tak býva. Ciele boli stanovené inak a tieto výsledky mrzia. Mrzia každého, kto pozná tímového ducha nášho klubu, ktorý si dáva stále najvyššie ciele. Slovenský pohár je cenná trofej, za ktorú sme vďační, ale určite neprekryje horkú príchuť dnešnej prehry. Motiváciu nestrácame, ideme ďalej… Ďakujeme všetkým vám – našim fanúšikom, za nezlomnú podporu, ktorú nám denno-denne prejavujete a pevne veríme, že nám zachováte priazeň aj v bojoch o bronzové medaily. Už budúci týždeň v stredu (12.04.2017) privítame na domácej palubovke Športovej haly PU tím VK KDS Šport Košice . Séria sa bude hrať na tri víťazné zápasy.

Vždy čerstvé informácie z diania v klube nájdete na našom Facebooku aj Instagrame. Sledujte, lajkujte, zdieľajte… #vkmiradpupresov ĎAKUJEME 😉